• ارتباطات انسانی در گردشگری

تالیف: علی اکبر فرهنگی، زهرا طهماسب پور  **  

360 صفحه، قطع وزیری  **  

چاپ اول  **  

شابک: 978-600-8731-65-8  **  

عصر حاضر را با توجه به گسترش وسایل ارتباط جمعی و وسائل نقلیه باید عصر گردشگری نامید. گردشگری دستمایه سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی بسیاری از کشورها شده و بخش قابل ملاحظه ای از درآمدهای ارزی آنان را شکل می دهد. با اندک تعمق در احوال کشورهایی که از این نظر در طراز بالایی قرار دارند در مییابیم که این کشورها از منابع موجود گردشگری خود با اعمال سیاست های صحیح ارتباطی خود بهره گرفته و آنچه که آنها را کامیاب کرده است همانا ارتباطات کارآمد با دیگران می باشد. کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، چین و هند و ترکیه نمونه¬های قابل استناد می باشند. این کشورها تماماً در این زمینه خود را مهیای کار کرده و مردم و تمام ارکان مدیریتی آنان از این مهارت کارساز یعنی ارتباطات به میزان قابل ملاحظه ای سود می جویند.  

متأسفانه در کشور عزیز ما ایران، علیرغم بهره مندی از منابع گردشگری فراوان و قرار گرفتن در درجه بندی بالای توان بالقوه گردشگری از این درآمد بسیار مطلوب و به عبارتی پاک محروم بوده و با اندک تعمق در آن در می¬یابیم که دشواری ما «ارتباطات اثربخش» است.  

کتاب جمعاً از سیزده فصل شکل گرفته است. در تمام فصول آن ضمن بیان نظریه¬ها و مفاهیم ارتباطات انسانی یا میان فردی (International Communication) معقوله گردشگری در نظر باشد. در واقع رویکرد حاکم بر کتاب رویکردی مبتنی بر گردشگری بوده و علم ارتباطات را در این راستا بیان می دارد. امید است که این کتاب خلأ موجود ارتباطات را در سازمان های گردشگری پر کرده و به یاری استادان بزرگواری که درس ارتباطات در صنعت گردشگری را تدوین می فرمایند و نیز دانشجویان محترم این رشته آمده و آنها را در این مددکار باشد. سعی شده است، تمام سرفصل درس مذکور از این طریق پوشانده شده و زمینه برای مطالعات بعدی آماده شود.  

فصل 1: نگاهی به گردشگری و نقش آن در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جوامعه امروزی

فصل 2: ارتباطات انسانی و گردشگری

فصل 3: خویشتن و ارتباط با دیگران

فصل 4: تفاهم با دیگران (همدلی و گوش دادن )

فصل 5: ارتباطات کلامی و غیر کلامی در فعالیت های گردشگری

 فصل 6: تصویری از کنشگران گردشگری در مسیر سر آمدی و ارتباطات انسانی

فصل 7: مباحث نوین در ارتباطات گردشگری

فصل 8: ارتباط گریزی و بازاریابان و تورگردانان در صنعت گردشگری

فصل 9: ارتباطات میان فردی

فصل 10: ارتباطات در گروه های گردشگری

فصل11: ارتباطات و تعاملات درون گروهی

فصل 12: مدیریت ارتباطات رسمی و غیررسمی در سازمان های گردشگری

فصل 13: رهبری سازمان های گردشگری و ارتباطات سازمانی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارتباطات انسانی در گردشگری

  • مدل کالا: ارتباطات انسانی در گردشگری
  • موجودی: در انبار
  • 72,000 تومان
  • 64,800 تومان