• مدیریت میراث فرهنگی جهانی

نویسنده: گامینی ویجسوریا، جین تامپسون، کریستوفر یانگ  *  

ترجمه: سیدمصطفی بابایی  *  

264 صفحه،قطع وزیری  *  

چاپ اول  *  

شابک: 978-600-8731-41-2  *  

قیمت 265000 ریال  *  

مدیریت میراث فرهنگی جهانی، کتابی است که چکیده موضوعات، مسایل، چالشهاو راهکارهای موجود و مطلوب برای مدیریت بهینه محوطه ها و سایت های تاریخی فرهنگی که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند را برررسی کرده است.  

سازمان علمی فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) و مرکز میراث جهانی به عنوان نهادهای بین المللی متولی در این موضوع به همراه نهادهای مشورتی از جمله ایکوموس، ایکروم و IUCN به منظور ارائه چارچوب ها و الگوهای مدیریتی و همچنین انتقال تجربیات اندوخته در طی فرآیند ثبت در فهرست میراث جهانی تصمیم گرفتند تا با چاپ این کتاب موضوعات و مسایل این حوزه ی نسبتا جدید در حوزه ادبیات میراث فرهنگی و گردشگری وارد کنند. 

مدیران میراث فرهنگی کشور و مدیران میراث فرهنگی محوطهه های تاریخی فرهنگی با مطالعه این کتاب درخواهند یافت که تنها حفاظت و نگهداری از بافت و بدنه و کالبد یک محوطه تاریخی اهمیت ندارد بلکه موضوعات و مسایل چندگانه و چندگونه ای در  این میراث گرانبهای بشری نهفته است که باید برای  بهره گیری بیشتر نسل کنونی و انتقال آن به نسل های آتی دید و آموخت. 

یکی از محوری ترین کلید واژگان این کتاب ارزش های برجسته جهانی هستند که منظور از آن ارزش هایی است که یک محوطه میراثی در خود دارد و باید مدیران با بهره گیری متناسب از منابع (فکری، مالی، انسانی) این ارزش ها را حفظ کرده و به نسل های آینده بشری منتقل کنند

سرفصل های کتاب عبارتند از:

فصل 1 : دیباچه: هدف این کتاب و رهنمودهای لازم

فصل 2: زمینه ی مدیریت در میراث فرهنگی

فصل 3: درک مدیریت در بستر میراث جهانی

فصل 4: تعریف، ارزیابی و بهبود نظام های مدیریتی میراث

فصل 5: چارچوبی برای تهیه، اجرا و پایش یک طرح مدیریتی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

مدیریت میراث فرهنگی جهانی

  • مدل کالا: مدیریت میراث فرهنگی جهانی
  • موجودی: در انبار
  • 29,500 تومان
  • 26,550 تومان